Filtry

Filtr Spływowy typu HE-NFS-625/**

Zastosowanie:

Niskociśnieniowy Filtr Spływowy firmy Hydro-Elektra typu HE-NFS-625/** to filtr dokładny zapewniający filtrację oleju hydraulicznego z zanieczyszczeń stałych. Może być on stosowany w układach hydraulicznych olejowych po stronie spływu/powrotu medium roboczego do zbiornika (maksymalne ciśnienie robocze – 10 bar).

Filtr wyposażono w mocowanie bezpośrednio na zbiorniku oleju zapewniając zwartość konstrukcji tworzonego projektu. Budowa filtra redukuje również niebezpieczeństwo zabrudzenia wnętrza zbiornika w trakcie wymiany wkładu filtracyjnego.

Filtr dostarczany jest z wkładem filtracyjnym, który może być wyposażony w zawór przelewowy (by-pass), zabezpieczający wkład filtrujący przed zniszczeniem na skutek dużej różnicy ciśnień przed i za wkładem, spowodowanej nadmiernym zanieczyszczeniem wkładu filtrującego. By-pass zabezpiecza także wkład przed zniszczeniem w czasie rozruchu na zbyt gęstym oleju.

Prezentowany filtr może być stosowany do filtracji olei mineralnych (np. HLP46, HLP68), roztworów wodnych (emulsje olejowo-wodne np. HFA, HFAE), oraz syntetycznych lub półsyntetycznych mediów hydraulicznych.

Urządzenie w standardzie dostarczane jest z optycznym wskaźnikiem zanieczyszczenia wkładu filtra. Możliwe jest wyposażenie filtra we wskaźnik elektryczny lub elektro-optyczny.

Opcjonalnie filtr może być wyposażony w element magnetyczny wychwytujący z oleju cząstki metaliczne.

Urządzenie może być stosowane we wszystkich wyrobiskach kopalń węgla i innych bez względu na stopień zagrożenia wybuchem metanu i pyłu węglowego.

Parametry techniczne:

Dokładność filtracji  16 µm*
Przepływ nominalny do 200 dm3/min
Ciśnienie robocze 10 bar
Gwint przyłącza kołnierz SAE DN50 lub gwint wewnętrzny G2**
Temperatura pracy -10 ÷ +80°C
Płożenie pracy pionowe
Ciśnienie otwarcia zaworu by-pas. 2 bary

Uwaga: w/w dane techniczne należy traktować przykładowo. Hydro Elektra jest w stanie wykonać inne typy filtrów spływowych w zależności od wymogów klienta (przepływ, mocowanie, wymiary wkładu itp.)
 

*- w zależności od zastosowanego wkładu filtracyjnego
**- w zależności od zamówienia

Firma  Hydro Elektra jest w stanie wykonać inne typy filtrów spływowych w zależności od wymogów klienta (przepływ, mocowanie, wymiary wkładu itp.)

Do pobrania

Galeria

Filtr Spływowy typu HE-NFS-625/** Filtr Spływowy typu HE-NFS-625/** Filtr Spływowy typu HE-NFS-625/**